Blog

02 February, Sunday

Women Leadership in Business. A New Approach and Benefits.

Businesses in Poland are starting to notice that the low numbers of women in senior managerial and management board positions is closely linked to image and reputation problems . At the same time they are unable to retain talented women in their organizations due to internal hidden mechanisms that prevent and discourage women from fully realizing their professional potential.
Read more...
14 January, Tuesday

Zróżnicowanie w biznesie. Dlaczego warto rozwijać?

Niski odsetek kobiet na wyższych stanowiskach menadżerskich i w zarządach firm jest problemem wizerunkowym i reputacyjnym. Brak różnorodności wiąże się także z wizerunkiem nierentownego zarządzania kapitałem ludzkim, niepełnym wykorzystaniem potencjału oraz niepodążaniem za współczesnymi trendami.
Read more...
13 January, Monday

Zdolności przywódcze: jak je rozpoznać?

Słowo liderka/lider kojarzy się z przywództwem, charyzmą, siłą, działaniem i skutecznością. W jaki sposób można rozpoznać liderkę/lidera w miejscu pracy?
Read more...
01 August, Thursday

Zawodowy koszt macierzyństwa.

W 2001 roku artykuł Pauli England i Michelle Budig, socjolożek amerykańskich, wywołał gorącą dyskusję. Za pomocą zaawansowanych analiz statystycznych pokazały, że kobiety ponoszą finansowy koszt związany z macierzyństwem. Analiza ta stanowiła dowód na to, że to nie wykształcenie, ani też aspiracje oraz doświadczenie zawodowe wpływają na niższe zarobki kobiet.
Read more...